czwartek, 22 październik 2015 17:41

OKS - LZS: Gwiazdy Ekstraklasy zagrają na Oleskiej

Martins Ekwueme (LZS) i Janusz Gancarczyk (OKS) Martins Ekwueme (LZS) i Janusz Gancarczyk (OKS)

- Kilku piłkarzy Zagłębia może powrócić na stare śmieci - tak w marcu 2014 roku pisały dolnośląskie media. Wsród zawodników, którzy na nowo zasilić mieli kadrę klubu z Lubina wymieniani byli Martins Ekwueme i Janusz Gancarczyk. Ostatecznie nic z tego nie wyszło i obaj już w najbliższy piątek będą mieli okazję stanąć naprzeciw siebie na boisku 3 ligi.

Zarówno nigeryjski pomocnik, jaki i najstarszy z piłkarskiego rodu "Garnków" swego czasu kotwiczyli w Lubinie. Można jednak napisać, że co najwyżej mieli okazję mijać na klubowym korytarzu. Sprawa dotyczy lat 2011/2012. Martins i Janusz nigdy razem na boisku nie wystąpili. Akurat we wspomnianym seoznie pierwszy z nich wypożyczony został do Zawiszy Bydgoszcz i ich drogi kariery minęły się.

Co łączy obu tych piłkarzy? Otóż podczas spotkania Odra Opole - LZS Piotrówka dokumentować się będą największą liczbą gier w polskiej Ekstraklasie.

Lepszy jest Gancarczyk, który najwyższy w naszym kraju poziom rozgrywkowy reprezentował 89 razy. Ekwueme niewiele mu ustępuje i pochwalić się może liczbą 80 występów. To jednak nie wszystko. Pomocnik Odry w polskiej lidze wywalczył "jedynie" Puchar Ligi ze Śląskiem Wrocław. Zawodnik Piotrówki ma na swym koncie trofea w postaci dwukrotnego Mistrzostwa Polski z Wisłą Kraków oraz Puchar Polski w barwach Legii Warszawa. Nie zapominajmy także o epizodzie reprezentacji narodowej po stronie Gancarczyka. Tu jednak Ekwueme jest bez szans, gdyż do tej pory nie dorobił się obywatelstwa polskiego. 

Skomentuj