czwartek, 22 październik 2015 16:12

Ostatni z kandydatem, czyli walka Dawida z Goliatem

Mateusz Cieluch wraca na Oleską, tym razem jako kapitan naszej jedenastki Mateusz Cieluch wraca na Oleską, tym razem jako kapitan naszej jedenastki

Niezwykle trudna przeprawa czeka w piątek LZS Piotrówka. Nasza drużyna pojedzie do Opola, by postawić się Odrze - kandydatowi numer do udziału w meczach barażowych o 2 ligę. Rywal nie zasypuje gruszek w popiele. Ostatni mecz naszych chłopców był przez rywala bacznie obserwowany oraz dodatkowo nagrywany. Zawody z LKS-em Bełk na stadionie przy Kościuszki oglądał też sam trener gospodarzy Zbigniew Smółka.

Świadczy to oczywiście o pełnym profesjonaliźmie, ale także o kolejnym, ogromnym ciśnieniu OKS-u na szczebel centralny rozgrywek. Jeśli chodzi o potencjał naszej jedenastki, uwagę opolskiego szkoleniowca przykuł jedynie Martins Ekwueme. - Podobno tylko on może zagrozić w piątek Odrze, tak przynajmniej twierdził w sobotę trener Smółka. Mam nadzieję, że pozostali nasi chłopcy wezmą to sobie do serca - mówi prezes LZS-u Ireneusz Strychacz. 

Na pewno sztab szkoleniowy z Oleskiej nie może lękać się Rafała Zaborowskiego. Naszego pomocnika z udziału w meczu przy jupiterach wyeliminował nadmiar żółtych kartek. Chorobę zgłaszał z kolei Eric Tala i jego piątkowy występ stanął dziś pod znakiem zapytania. Poza nimi wszyscy są zdrowi, zwarci, gotowi i pozostają do dyspozycji trenera Aleksandra Mużyłowskiego.

- Piszą, że każdy inny wynik, niż wysoka wygrana Odry będzie niespodzianką. To dla nas najlepsza motywacja przed tym spotkaniem. Ostatni tygodniowy mikro-cykl treningowy odbył się stricte "pod Odrę" i mamy opracowany pewien plan na nasze poczynania w Opolu. Pomogły mi w tym materiały i cenne wskazówki, które pozyskałem od przyjaciół z Polonii Bytom. Po prostu, chcemy zaprezentować się na Oleskiej z jak najlepszej strony - mówi nasz szkoleniowiec.

Odra jest w tabeli druga i od pozycji lidera dzieli ją tylko gorszy stosunek bramek w stosunku do Rekordu Bielsko-Biała. Jeśli napiszemy, że różnica punktowa pomiędzy opolanami a LZS-em wynosi 21 oczek, trudno się dziwić, że autokar, który wyruszy z Kościuszki do stolicy Opolszczyzny skazany jest "na przemiał". Bądźmy jednak dobrej myśli, niebiesko-czerwoni tracili już w tym sezonie punkty, a piękno futbolu sprowadza się właśnie do tego, że czasami bywa nieobliczalny.

Odra Opole - LZS Piotrówka, 23 października, Opole, ul. Oleska 51, godzina 18.00. Sędziuje Mateusz Harazin (Katowice).

Skomentuj